1949 yılında doğdu.Profesyonel müzik yaşamına,müzisyen bir babanın oğlu olarak,İzmir’de lise çağlarında başladı…. İlk çaldığı enstrüman davul oldu…. Daha sonra gitarla tanıştı. 70’li yılların,bir grup oluşumu içinde şarkılar yapma ruhu, müzik yaşantısında belirleyici oldu…. Grup Doğuş ile 12 yıllık beraberliği oldu. Bu dönemde aranjörlük ve armoni çalışmaları yaptı…. Grup Doğuş’tan ayrıldıktan sonra reklam ve film müziklerinin yanı sıra pop müziği şarkıcılarına şarkılar verip, düzenlemeler yapmaya başladı…. İlk solo albümü olan ‘Müzisyen’i 1989 yılında yaptı…. 1990-1991 yıllarında Zuhal Olcay’ın ‘Küçük Bir Öykü’ ve “İki Çift laf” albümlerinin beste,söz yazarlığı ve aranjörlüğünü yaptı…. 1992 yılında ‘Kapılar’ adlı ikinci solo albümünü çıkardı…. 1992 yılında ‘Kan kardeşleri’ “Blood brothers” oyununun müzik direktörlüğünü yaptı.. 1994 yılında ‘Sevgileri Unutmadık’ adlı üçüncü albümünü piccatura’dan çıkardı…. 1998 yılında Zuhal Olcay’ın ‘İhanet’, LemanSam’ın “İlla’ve Hümeyra’nın “Beyhude” albümlerinin müzik direktörlüğünü beste söz yazarı ve aranjörlüğünü yaptı…. 2001 yılından itibaren kendi kurduğu Sakman Prodüksiyon şirketiyle birlikte müzik yapımcılığına başladı…. 2002 de dördüncü solo albümü de kendi şirketinden ‘Usulca’ ismiyle çıktı…. 2003 de Selçuk Yöntem’le “Şiir niye” albümü sakman prodüksiyon dan çıktı…. 2004 yılında Devlet tiyatrolarında gösterilen ‘Atlarıda Vururlar’ müzikalinin şarkılarını besteledi ve müzik direktörlüğünü yaptı. 2006/Konser’ Albümü Sony BMG firmasından çıktı…. 2008 de Cezmi Ersöz’le “Kendini saklama çiçekleri” albümünü yaptı…. 2011 yılında “Yaşamın gözlerin kadar güzel olsun” albümü Rec by Saatchi firmasından çıktı…. 2012 yılında Leman Sam’ın “Nereye kadar” albümünün beste,söz yazarlığı ve aranjörlüğünü yaptı…. 2013 yılında “Odada ikimiz” albümü DMC firmasından çıktı…
İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokulu Göztepe’de okuduktan sonra, liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde bitirdi. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İktisat bölümünden mezun oldu. Yine Marmara Üniversitesi’ne bağlı Ortadoğu ve İslamÜlkelerinde Ekonomi bölümünde lisansüstü eğitimi aldı. Müzik yaşamıma, ailesinin de desteği ile küçük yaşta başladı. Aile meclislerindeki fasıl ortamlarında büyüyerek; büyük usta Orhan Dağlı’dan ders alarak bağlama öğrendi. Lise yıllarında da gitar çalarak ilk bestelerini yaptı. Kabataş Erkek Lisesi’nde okurken gitar çalıp solistlik yaparak liselerarası çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı.

1988-94 yılları arasında çeşitli albümlere söz, beste verdi ve yorumcu olarak katıldı. 1995 yılında yönetmenliğini Mesut Uçakan’ın yaptığı “Ölümsüz Karanfiller” adlı filmde oyuncu olarak rol almasının yanı sıra, tüm müziklerini de besteleyip seslendirdi. 1996-2003 arası Samanyolu TV, Kanal 6, TGRT ve Kanal 7’de müzik-söyleşi programları hazırlayıp sundu. 2000’den bu yana klasik-akustik gitar branşında kurs eğitmenliği yaparak yüzlerce öğrenci mezun etti, onlarla konserler verdi.

2002 yılından beri ulusal radyolarda söyleşi ve kültür-müzik programları yaptı, en iyi gece programcısı dalında ulusal kategoride ödüller aldı. Halen Radyo Turkuvaz’da “Geceye Sürgün” adında bir program yapmaktadır. 2005’den bu yana Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel izniyle, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere pek çok yerel yönetim ile işbirliği içerisinde; 800’ün üzerinde ortaöğretim okulu ve çeşitli platformlarda madde bağımlılığı karşıtı gösterilerde yer aldı.

1994 yılında ilk solo albümünü çıkartan sanatçının yayımlanmış sekiz adet albümü bulunmaktadır:

Umut Sancısı (1994),
Ağlarken Gülebilmek (1996),
Nereye Kadar (1998),
Yalnızım (1999),
Ne Olur Anla (2001),
Uyan Ey Gözlerim (2003),
Selam (2005),
Serenaat (2011).

Yaklaşık 25 yıldan bu yana yurdumuzun hemen her yerinde ve yurt dışında sayısız konserler veren sanatçı; albüm ve sahne çalışmalarına devam etmektedir.

18 Haziran 1948’de Manisa’da doğan İlhan Şeşen, Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra 10 yıl serbest avukat olarak çalıştı.1968’de dans müziği orkestralarında şarkıcılık yaparak müziğe başladı ve aynı yıl gitar çalmayı öğrendi. 1971 yılında “Kavga” isimli bir kırkbeşlik plak çıkarttı. 1983’te avukatlık mesleğini bırakarak yeğenleri Gökhan ve Burhan Şeşen ile beraber Grup Gündoğarken’i kurdu. Grubun çalışmalarına ara verdiği dönemde, 1994 yılında “Aşk Haklı” isimli solo albümünü yaptı. TRT’ye “Gençler Haklı” isimli bir program hazırlayan Şeşen, 1995 yılında bu defa özel bir kanalda “Arka Pencere” isimli bir programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. “Amcam Burada” isimli bir de radyo programı hazırlayan İlhan Şeşen, TRT1’de yayınlanan “Cesur Kuşku” adlı dizide rol aldı. İkinci solo albümü “Neler Oluyor Bize” yi 2002 Ocak ayında sevenleriyle buluşturan İlhan Şeşen, albümün içindeki bütün şarkıları ve özellikle “Neler Oluyor Bize” adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı. 1,5 yıl aradan sonra Türk Pop Müziğinin “amca”sı İlhan Şeşen, yeni solo albümü “Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyleyeyim?” ile sevenleriyle buluştu. Aynı dönemde TRT1’de yayınlanmakta olan “Mühürlü Güller” isimli dizide rol aldı. Dördüncü solo albümü “Aşk Yalan” ise Mayıs 2005’te müzik marketlerdeki yerini aldı. Ayrıca günümüze kadar “Aliye” ?Annem? ?Hayatımın Rolü? ?Görüş Günü Kadınları? isimli dizilerde rol alan İlhan Şeşen bir önceki albümünü 2006 yılında yayınladı. Yedi yıl aradan sonra, daha önce hiç bir albümde yer almayan 12 şarkıdan oluşan ‘GEL’ adlı albümüyle sevenleriyle tekrar buluşuyor.
1983’te İstanbul’da doğdu. 1997 yılında gitarla tanıştı. 2000 yılından itibaren çeşitli mekân ve organizasyonlarda gitar ve sesiyle boy göstermeye başladı. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin ardından 1 yıl kadar şan dersi alan sanatçı, bir dönem radyolarda ve çeşitli mekânlarda canlı performanslar sergiledi. Sözleri ve müziği Serkan Söylemez’e ait olan “Büyük İnsan” şarkısınınYoutube’da 5 milyon kişi tarafından dinlenmesiyle yıldızı parladı.[1] “Büyük İnsan” şarkısından bir yıl sonra “Dön” şarkısını da internetten yayınladı ve yine söz müziği Serkan Söylemez’e ait olan “Efkarlıyım” adlı şarkıylaNokia tarafından düzenlenen bir yarışmaya katıldı. İnternet üzerinde bulunan 3 şarkısıyla da beğeni toplayan sanatçı, Keremcem ve Aykut Gürel’in desteğini de aldı. 2008 yılında Büyük İnsan adlı albümü İrem Records etiketiyle çıkardı ve albümde yer alan “Yan Sen”, “Büyük İnsan” ve “Dön” adlı şarkılarına klip çekti.

2010 Mart ayı ortasında çıkan Biraz Ayrılık adlı albümüyle büyük bir başarı sağlayan Türkmen, radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından oldu. Bu albümünde yer alan “Rüya”, “Biraz Ayrılık”, “Ayıp Ettin” ve oldukça ses getiren “Bir Öykü” adlı şarkısına klip çekti. 2011 yılında Aydın Ketenağ yönetmenliğinde çekilen “Ayıp Ettin” klibinde sanatçıya Nora Tokhosepyan eşlik ederken, yine aynı yönetmenin çektiği “Bir Öykü” klibinde Engin Hepileri ve Deniz Sipahi eşlik etti.

Gökhan Türkmen son olarak 1 Haziran 2012’de yayınladığı Ara adlı EP’sinde bulunan “Bitmesin” adlı şarkıya klip çekti. Ali Demirel tarafından Bolu Abant’ta çekilen klipte Best Model Türkiye birincisi Tuğba Melis Türk de rol aldı.

İşler Güçler dizisinin final bölümünde rol aldı.

10 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Tahsil hayatını İstanbul’da tamamladı. (şair-yazar ve radyocu)
2001 yılından bu yana çeşitli türlerde kitaplar yazmakta.
Kaşe Fiyatı

Güncel Fiyat İsteyiniz.. +90 216 455 86 33 – 0 532 397 59 71
ESERLERİ

Seni İçimden Terk Ediyorum
Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi
Mavi Ada Mektupları
Tutsak Mektuplar
Araz
Susacak Var
Mavi Ev
Beni Susarken Bölme
Başka
Eyvallah
Kayıp Yüzyılın Prensesi
Bambaşka
Söz
Kıyısızlar
Bukre
Yaralı
Vazgeçtim